qнυdυяк

herteLden çaLanLarın sitesi..


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Parmaklıklar Ardında

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Parmaklıklar Ardında Bir C.tesi Kas. 01, 2008 4:15 pm

0zqemM

avatar
αdмiη
αdмiη
13 Aralık 2007 tarihinde atv'de gösterilen, orijinali Almanya'da RTL kanalında Hinter Gittern adıyla yayınlanan televizyon dizisidir. Dizinin Türkçe uyarlaması 91 yılında Umuda Yolculuk filmiyle Türkiye'ye ilk ve tek Oscar'ı kazandıran senarist Feride Çiçekoğlu tarafından yazıldı. Dizinin çekimleri, Sinop Cezaevi'nde gerçekleşmektedir.

İlk sezonda dizide Selda Alkor, Devin Özgür Çınar gibi oyuncular yer alırken, ikinci sezonda Zeynep Eronat, Cengiz Bozkurt, Seher Terzi ve Pınar Ünsal gibi oyuncular rol aldı. Program, Sinop Cezaevi'ndeki kadınlar koğuşunda yaşanan acı, sevinç ve öfke dolu hikayeleri anlatmaktadır.

Dizinin konusu mahkûmlar ve cezaevi yetkilileri arasında var olan ilişki üzerinden genişlemektedir. Aynı koğuşta yer alan (B2 koğuşu) kadın mahkûmların kendi aralarında var olan mücadeleleri, cezaevi yetkilileriyle var olan sorunlarının gerisinde kalmaktadır. Koğuş içindeki en büyük mücadelenin ise koğuş liderliği olması, bazı mahkûmların sivrilmesine, geride kalan mahkûmların ise lider olmak isteyen kişinin tarafında geçmesine sebep olmaktadır.

Kullanıcı profilini gör http://www.gecegunduz.org/gece-gunduz/index.php

2 Geri: Parmaklıklar Ardında Bir C.tesi Kas. 01, 2008 4:40 pm

çok başarılı sürükleyici bi dizi ama malesef sezon finalinden beri izleyemiyorum=(

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz